Zoals de titel vermeld, werkt de elektrische bediening van het raam aan de bestuurderskant niet.
Nu ben ik al even begonnen met onderzoeken en heb ik de zekeringen gecheckt (zijn nog heel) en heb ik het halve dashboard al uit elkaar geschroefd. Echter, nog niet de oorzaak gevonden.
Ik had gehoopt de knop te kunnen testen door de draad op de andere zijde aan te sluiten en dan te testen.
Helaas kwam ik erachter dat het één dicht paneel is met één totaal stekker... (balen)
Nu is het zo dat ik bij het gebruik van de schakelaar wel een soort klik hoor, die vanuit de hoek van de bijrijder komt/aansluiting bij de deurzijde. Iemand een idee ??
Op marktplaats heb ik al even gekeken voor een bedieningspaneeltje maar daar staat niet dezelfde te koop.
Tips ?
Alvast bedankt!
Gr. Ruben
Re: Elek. raam bestuurderszijde werkt niet
Geplaatst: 15 apr 2023, 03:00
door minineet
Wanneer je de knop bediend en met je vuist op het deurpaneel boven de luidspreker slaat (forse kracht!) werkt het raammechaninsme dan wel?
Indien ja, dan kan de de motor gemakkelijk zelf fixen.
Toevallig gisteren net gedaan bij mijn 2002 Cooper.
Succes,
René
Re: Elek. raam bestuurderszijde werkt niet
Geplaatst: 17 apr 2023, 09:39
door BadBert
hee, goede tip van dat filmpje!!!
bij onze r52 doet af en toe het bestuurdersraam het niet (je hoort wel wat tikken), even een mep op het paneel en hij doet het weer.
Binnenkort de deur maar eens open halen dan
Elek. raam bestuurderszijde werkt niet
Geplaatst: 17 apr 2023, 11:33
door Ruub_01
Een tik tegen het paneel helpt helaas niet.
Ik zal eerdaags de deur eens openschroeven, dank voor het delen van dit filmpje!
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Re: Elek. raam bestuurderszijde werkt niet
Geplaatst: 24 apr 2023, 15:42
door mschweinsbergen
Zet er maar een nieuwe bediening schakelaar in. Mijn eerste mini had het ook.
Op de sloop was ik kwijt €20
Verstuurd vanaf mijn J9210 met Tapatalk
Re: Elek. raam bestuurderszijde werkt niet
Geplaatst: 25 apr 2023, 16:53
door minineet
Je mag wel een paar keer flink slaan, terwijl je de knop omlaag drukt
Een tik tegen het paneel helpt helaas niet.
Ik zal eerdaags de deur eens openschroeven, dank voor het delen van dit filmpje!
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Inderdaad, echt wel hard of met een vuist net boven de speaker slaan. Ooit ook dit probleem gehad een paar jaar geleden en na de klap nooit meer problemen mee gehad
Elek. raam bestuurderszijde werkt niet
Geplaatst: 12 mei 2023, 14:58
door Ruub_01
Dank voor alle tips
Helaas tot op heden nog geen succes...
Via mijn zwager kon ik een elektrisch bedieningspaneeltje testen, dat maakte geen verschil (andere raam deed het ook daarop wel gewoon)
Tik geven tegen het paneel al aantal keer gedaan, ook met de knop ingedrukt..
Inmiddels heb ik het deurpaneel eraf en moet ik maar beter gaan kijken naar het motortje of de bedrading.
Vind het nog steeds wel apart want van de een op andere dag werkte het niet meer
Wordt vervolgd
Re: Elek. raam bestuurderszijde werkt niet
Geplaatst: 24 mei 2023, 14:00
door Ruub_01
Inmiddels werkt het elektrische raam weer.
Het bleek toch het motortje te zijn die het begeven had. Daarbij ook gelijk de mechanische delen vervangen omdat de ophangpunten net wat anders bleken te zijn dan het nieuw bestelde.
Een gebruikte was op korte termijn / in de buurt niet beschikbaar en het raam was al gedemonteerd dus om die redenen voor nieuw gegaan (wel vrij prijzig)