Pagina 1 van 1

Andere banden maat voor F60

Geplaatst: 03 jan 2025, 18:43
door MB1971
Hallo,
Volgende week krijgen we onze MINI Countryman van 2017 die de trouwe MINI Clupman van 2012 gaat vervangen.
Nu heb ik de volgende vraag; er zitten nu zomerbanden op met de maat 205/65 r16 maar ik wil graag Michelin Crossclimate 2. Echter zijn deze in dezelfde maat niet direct leverbaar en ook nog erg prijzig, volgens mijn banden leverancier kan ik er ook 225/60 r16 op zetten, deze zijn wel snel te verkrijgen en zijn €90,- per band goedkoper.

Is het mogelijk om dit in de boordcomputer aan te passen zodat er geen afwijking in de snelheidsmeter en teller ontstaat?

Het zou een afwijking van -0,5%

Re: Andere banden maat voor F60

Geplaatst: 04 jan 2025, 11:34
door Robert
Als het maar een halve procent is, dan is 100 km/h met de andere band 100,5 km/h. Niet echt een wereld van verschil, lijkt me. Het verschil in diameter tussen beide maten is volgens een bandencalculator 3,5mm. Die slijt je er op den duur nog wel vanaf.

Een andere optie is gaan voor grotere velgen; een iets grotere maat dan 16 inch. Dat staat denk ik nog een mooier op een Countryman. En wellicht zijn banden in die grotere velgmaat beter verkrijgbaar. Maar ja, daar hangt dan ook een kostenplaatje aan.

Als je kiest voor dezelfde velgen, maar met die bredere band, bekijk dan of je voldoende ruimte hebt bij de veerpoot. Want die beschikbare ruimte is soms nogal krapjes.

Er is trouwens geen optie in de boordcomputer om die correctie door te kunnen voeren.

Re: Andere banden maat voor F60

Geplaatst: 04 jan 2025, 15:46
door MB1971
Robert, bedankt voor je reactie, en inderdaad met zo’n klein afwijking is het niet onoverkomelijk