Pagina 1 van 1

R56 stuur + Airbag in een R53/R50 (2e gen in 1ste gen)

Geplaatst: 10 aug 2008, 19:31
door Misterman
Ik heb een Mini Cooper uit 2003 en ik wil het 2 spaken tellende multifunctionele stuurwiel vervangen door een 3 spakig stuurwiel. Nu zit die in de facelift van 2005 dit 3 spaaks stuurwiel, maar wanneer ik op internet ga kijken kom ik veel vaker en veel goedkoper het 3-spaaks stuurwiel uit de R56 met airbag tegen.

Nu lijkt het me dat er aan de aansluitingen niet veel gedaan is bij het nieuwe model, ook omdat het stuur optisch het zelfde is gebleven, maar het blijft BMW/Mini hé?

Heeft iemand hier ervaring mee?

Afbeelding
Stuurtje dat ik nu heb.


Afbeelding
Stuurtje dat ik graag zou willen.

Geplaatst: 10 aug 2008, 23:43
door kwiebje
Beste chris,

Het stuur van de r56 lijkt heel veel op de oude versie van de facelift. Maar toch gaat het niet passen. Je kunt wel je oude stuur omruilen voor een facelift stuur. Hier moet je dan een ander stuur voor hebben en een andere airbag. Dat past wel. Heb laatst bij me zelf ook zo'n conversie uit laten voeren.

Zo was het:

Afbeelding

En zo is het nu:

Afbeelding

En als je goed kijkt zitten er bij de plastic delen geen welvingen in. Dat is dus een r53 stuur. Hopelijk kom je er zo een beetje uit.
Mocht je nog vragen hebben ben ik bereid je er mee te helpen.

Geplaatst: 12 aug 2008, 07:06
door Ossie
Tjek even deze topic voor nog meer info. KLIK

Ossie

3 spaaks stuur R56 in R50

Geplaatst: 23 mei 2011, 15:33
door kenny_2609
Ik ben in bezit van een mini r50 met een 2-spaaks leren stuur. Maar dit stuur is aan het slijten en daarom wil ik graag een 3-spaaks leren stuur erin. Maar de meeste die je ziet zijn stuurtjes uit een r56 enz. passen deze in een r50 (MF hoeft voor mij niet).

Ik had er namelijk een op marktplaats zien staan en die man beweerde dat hij ook paste in een r50 maar wil niet dat ik het terugbreng mocht het niet passen. Dat vond ik een beetje vreemd..

Zit echt al heel de middag te zoeken op internet maar ik vind echt geen definitief antwoord. Dus dacht vraag het de kenners :D !

Geplaatst: 23 mei 2011, 16:09
door henne
gaat niet passen want je airbag aansluiting is anders en je pasvorm voor oud en nieuw model airbag is ook anders.
dus r 50 3 spaaks gaan zoeken.

succes.

Geplaatst: 23 mei 2011, 18:04
door kenny_2609
het stuur in incl. airbag dus die pasvorm maakt niet uit. maar de naaf is dus niet hetzelfde? zijn er dan ook geen ringen of iets dergelijks om dit passend te maken. want de man beweerde dat het wel moet passen. hij had er namelijk al verschillende verkocht aan r50 eigenaren maar wist niet precies hoe.

Geplaatst: 23 mei 2011, 18:11
door GreyCooperS
Het R56 en het R50/53 stuur zijn gewoon niet uitwisselbaar...

Dus echt specifiek op zoek gaan naar een R50 model!

Geplaatst: 23 mei 2011, 18:19
door Berthil
Welkom...

De bedrading is anders.
Dus je krijgt misschien je stuur er wel op qua naaf maar vervolgens functioneert airbag en toeter niet meer (laat staan MF knoppen die op de CAN Bus zijn aangesloten).

Als de verkoper het zeker weet moet hij je maar inwisselgarantie geven als het niet past, dan kun je het uitproberen. Alleen loop je dan grote kans dat je airbag lampje gaat branden en die moet de dealer voor je resetten a 40 Euro.

Geplaatst: 23 mei 2011, 18:33
door kenny_2609
ok bedankt voor de info :) toevallig niemand hier die zo'n stuur heeft liggen fzo:P?

Geplaatst: 28 mei 2011, 12:44
door eyecatcher
ik heb hetzelfde "probleem", ben op zoek naar een passen 3 spaaks lederen sportstuur zonder knoppen etc. voor een MINI cooper R50 uit 2003. op internet staan de stuurtjes vaak afgebeeld zonder afdekplaatjes waardoor je het verschil sowieso al bijna niet ziet. laat staan een passende airbag vinden. :(

Geplaatst: 29 okt 2011, 11:01
door griendar
heb je ervaring met de airbag resetter mso2 heeft iemand er een??
Berthil schreef:Welkom...

De bedrading is anders.
Dus je krijgt misschien je stuur er wel op qua naaf maar vervolgens functioneert airbag en toeter niet meer (laat staan MF knoppen die op de CAN Bus zijn aangesloten).

Als de verkoper het zeker weet moet hij je maar inwisselgarantie geven als het niet past, dan kun je het uitproberen. Alleen loop je dan grote kans dat je airbag lampje gaat branden en die moet de dealer voor je resetten a 40 Euro.